Fotoexpedice Balt 2017

Tak jsem si letos vyrazil na Balt.

Inspirací mi byl článek od Daniela Řeřichy. Ten popisoval svou první cestu na Balt s dvěma kamarády. Uchvátil mě formát těch fotografií. Byly černobílé, focené na dlouhý čas a ve formátu 1:1. Byly potemnělé a sálal z nich klid. V tu dobu, kdy jsem četl jeho článek mě ale ani ve snu nenapadlo, že bych tam mohl jet také fotit. To přišlo až daleko později. Dan byl u Německého pobřeží a já si vysnil Polsko. Je to blíž, lépe se tam domluvím a mimo vlastní Balt byl dalším velkým cílem Słowiński Park Narodowy

Jel jsem sám. Ne, že by se někdo další nenašel,  ale chtěl jsem jet sám. Autem, na střeše kolo a v kufru fotovýbava: Těla Canon 100D a Fujifilm X-T1 + objektivy EF 70-300mm f/4,0-5,6 IS USM, Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM, EF-S 10-22mm f/3,5-4,5 USM, EF-S 24mm f/2,8 STM a Samyang 16mm f/2,0. Cesta měla rozhodnout i o tom, jestli si nechám Canona nebo se ho zbavím a na mých cestách mě bude doprovázet výhradně FUJI.

Cílů bylo v plánu hned několik, tak si je hezky postupně představíme.

Sloviňský národní park

Ne, to není překlep. Nepletu si to s článkem ze Slovinska. Takto se jmenuje národní park u břehu Baltu v Polsku s rozlohou 186 km².  Hlavní část tvoří soustava jezer, protéká jím několik řek, jsou tam bažiny, louky, lesy. Ale hlavně to, kvůli čemu jsem si vybral za cíl Balt v Polsku a ne Německu – pobřežní bory a pohyblivé duny.

Gdaňsk

Je jedním z nejstarších a největších polských měst. Vzhledem k tomu, že je zde řeč neustále o Baltu, tak nikoho asi nepřekvapí, že se jedná o velké přístavní město. Když jsem tam jel, tak jsem čekal velké průmyslové nehezké město. Říkal jsem si, že vyfotím něco z loděnic, pokud se mi tam podaří dostat dostatečně blízku. Ovšem, jak jsem se mýlil. Čekalo mě překvapení v podobě nádherného historického města a měl jsem pocit, jako bych se rázem ocitl někde v Nizozemí. Za cíl jsem ho zvolil v den, kdy v Lebě nebylo hezké počasí a věděl jsem, že se sem musím vrátit ještě v noci na nějaké noční snímky. No posuďte sami.

Gdyně

Gdyně tvoří společně se Sopoty a Gdaňskem tzv. Trojměstí. Je to mladé a moderní město, jehož rozvoj souvisí s vybudováním námořního přístavu v Gdaňském zálivu. Tady jsem se zdržel opravdu krátce přes poledne v přístavu a navečer jsem se potom vrátil udělat nějakou fotku na známého mola w Orłowie a nedalekých Sopotech.

Sopoty

Město známé díky pořádání mezinárodního hudebního festivalu. Jeho molo je rozsáhlé (a platí se zde za vstup) a městská kolonáda je moc příjemná.

no images were found

Související obrázky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *